Türk Kızılayı ve Kan Bağışının Önemi

Yazar: Kategori: İlkokul
  • Yazı boyutu: Büyüt Küçült
  • Ziyaret: 2286
  • 0 Yorumlar
  • Abone Ol
2286

Şahin Okulları öğrencileri Kızılay Haftası’nı düzenledikleri etkinlikle kutladılar. Şahinli öğrenciler düzenledikleri Kızılay Panosuna Kızılay’ın görevlerini, yetki alanlarını ve önemini anlatan metin, resim ve afişler yerleştirdiler. Kapalı sergi alanına yerleştirilen panolar öğrencilerin büyük ilgisini gördü.

Kızılay Haftası panolarını süsleyen öğrenciler, kara gün dostu Kızılay’ı tanıtırken yardımlaşmanın ve kan bağışının önemini de kavramış oldular. Şahinler, Kızılay´ın bir yardım kurumu olduğunu, yardım etmenin insancıl ve insanları yücelten bir düşünce olduğunu, bu düşüncenin yaygınlaşması gerektiğini sergi alanını ziyaret eden arkadaşlarına anlattılar. Ayrıca Kızılay Derneği'nin kuruluş amacı ve çalışmaları konusunda bilgiler verdiler.

Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Şahin Okullarını ziyaret eden Kızılay Sakarya Şube Başkanı Ahmet İşgüzar, Şahin Oditoryumunda düzenlenen “Türk Kızılayı – Kan Bağışının Önemi” konulu seminerde Şahinlere, derneğinin kuruluş amacı, çalışmaları ve kan bağışının önemi hakkında bilgi verdi. Seminerin ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Ahmet İşgüzar, çocuklar ile birlikte toplumsal yardımlaşma adına yapılan etkinliklere katılmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Kızılay Haftası kutlamaları ödül törenine de ev sahipliği yaptı. Kızılay Haftası etkinlikleri çapında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarının ödülleri, seminerin ardından sahiplerini buldu.

Resim dalında birinciliği Işık Örkmez alırken, Ahsen İpek Hocalar ikinci, Gözde Kurt üçüncü oldu. Şiir dalında Selin Demirayak birincilik, Sertaç Bahadır Afşari ikincilik, Arda Acar üçüncülük elde etti. Kompozisyon dalında M. Berkay Çatak birincilik koltuğuna otururken, yarışmayı Begüm Çetin ikincilik, Miray Urgan üçüncülükle sonlandırdı, İrem Naz Gökçekaya mansiyon derecesi elde etti.

Bu haberyi değerlendir:

Yorumlar

  • Henüz yorum yok. İlk yorum gönderen siz olun

Yorum yazın

Misafir Salı, 24 Nisan 2018

Şahin Okulları Şahin Okulları'nın Başarıları

Şahin Okulları Fotoğraf Galerisi

Neden Şahin Okulları?

  • Beyaz Bayrak Projesi ( White Flag Project )