Öğrenen Profil Özellikleri Doğrultusunda Çocuklar Yetiştirmek

Yazar: Kategori: Anaokulu
  • Yazı boyutu: Büyüt Küçült
  • Ziyaret: 307
  • 0 Yorumlar
  • Abone Ol
307

Özel Şahin Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Servisi, Anasınıfı velilerine yönelik iki gün süren "Anne-Baba Okulu Çalıştayları" başlattı. Okulumuzun konferans salonunda yapılan "PYP ÖĞRENEN PROFİL ÖZELLİKLERİ DOĞRULTUSUNDA ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK” konulu eğitim 4+ ve 5+ yaş grubu ana sınıfı velilerine yönelikti. Anasınıfı Müdür Yardımcımız Çiğdem Bayrak, Rehber Öğretmenimiz Aslıhan Muti, Sınıf Öğretmenlerimizden Çağlayan Özgür Durna tarafından hazırlanan çalıştayımız veli grupları ile enteraktif bir şekilde gerçekleşti.

PYP Öğrenen Profilleri hakkında bilgilendirmeler ile başlayan çalıştayımız, PYP’nin sınıflarımızda sorgulama çemberi üzerinde nasıl gerçekleştirildiği hakkında bilgilendirmeler ile devam etti. Çocuklarımızın derslerde yaptığı örnek çalışmalar ve bu çalışmaların uygulanma hedefleri ile ilgili örnekler paylaşıldı. Velilerimiz; rehberlik bölümümüzde ise çocuklarımızı yetiştirme hedeflerini, bu hedeflerin öğrenen profilleri ile olan bağlantısını, onları yetiştirirken destek ve engel oldukları alanlar ile ilgili öz değerlendirme yapma fırsatını yakaladı.

Çocuklarımızın okulda aldığı eğitime paralel bir yaklaşım ile okul dışı hayatlarında karşılaşmalarının son derece önemli olduğunun vurgulandığı çalıştayımız konumuz ile bağlantılı etkinliklerimiz ile devam etti.

Bu haberyi değerlendir:
0

Yorumlar

  • Henüz yorum yok. İlk yorum gönderen siz olun

Yorum yazın

Misafir Çarşamba, 20 Haziran 2018

Şahin Okulları Şahin Okulları'nın Başarıları

Şahin Okulları Fotoğraf Galerisi

Neden Şahin Okulları?

  • Beyaz Bayrak Projesi ( White Flag Project )