O Ses Şahin'de Yarı Final Heyecanı

Yazar: Kategori: İlkokul
  • Yazı boyutu: Büyüt Küçült
  • Ziyaret: 1115
  • 0 Yorumlar
  • Abone Ol
1115

b2ap3_thumbnail_IMG_0198.jpgŞahin Oditoryumu, öğrencilerin O SES ŞAHİN'de sergiledikleri nefes kesen mücadeleye ev sahipliği yapmaya devam ediyor. İzleyenlere parmak ısırtan Şahinli genç yetenekler seslerinin gücüyle kıyasıya yarışıyor.

Şahinlerin ses getiren projesi O Ses Şahin'de geçtiğimiz hafta düzenlenen elemelerin ardından yarı finale yükselen şahinler belli olmuştu. Mükemmel sahne performanslarıyla izleyicilere unutulmaz bir yarı final yaşatan öğrenciler bu hafta da jüriyi zorladılar. Puanlama yaparken teknik detayları gözden kaçırmayan jüri mükemmele yakın seslendirmeler karşısında hayretlerini gizleyemedi. O Ses Şahin kapsamında 1. kademe ve 2. kademe öğrencilerine ayrı olmak üzere 2 gruba yönelik performans yarı final düzenlenirken görsel ve işitsel şölen izleyenleri büyüledi.

Elemelerde müzikal uyumu, sahne performansı, tempoya uygun okuma ile solist ve çalgı performansı üzerinden değerlendirilen Şahinler, Müzik, Bale, Türk Halk Dansları ve Beden Eğitimi öğretmenlerinden oluşan 8 kişilik jüri karşısında ter döktüler. Öğrencilerin yüksek oranda katılımı ile gerçekleşen yarı finalde 1. gruptan 5, 2. gruptan 5 performans olmak üzere toplam 13 Şahinli zaferle çıktı. 

Final heyecanı 17 Nisan 2013 tarihinde Şahin Oditoryumunda yaşanacak. Şahinler rakiplerinin arasından sıyrılıp Birincilik Ödülünü alabilmek için kıyasıya mücadele edecek.

İşte Finale Yükselen Şahinler:

I. GRUP

Yiğit Yıldırım

Gülsena Sak - Asude Çalışkan

Orkun Paker

Dila Kırkaltıoğlu - Nehir Aydın

Duru Taşçı - Cansu User

 

II. GRUP

Ayşe Erdoğan

Yasmin Hüma Akgümüş

Selen Yağmur

Ege Gürsel

Erhan Dursun

[embed=gallery]{"file":"/o-ses-yari-final","place":"user:44"}[/embed]

Bu haberyi değerlendir:
0

Yorumlar

  • Henüz yorum yok. İlk yorum gönderen siz olun

Yorum yazın

Misafir Perşembe, 21 Haziran 2018

Şahin Okulları Şahin Okulları'nın Başarıları

Şahin Okulları Fotoğraf Galerisi

Neden Şahin Okulları?

  • Beyaz Bayrak Projesi ( White Flag Project )