Doğa Bilimleri Derneğinden Muhteşem Bir Sunum

Yazar: Kategori: Ortaokul
  • Yazı boyutu: Büyüt Küçült
  • Ziyaret: 312
  • 0 Yorumlar
  • Abone Ol
312

Okulumuzu ziyaret eden Doğa Bilimleri Derneği, öğrencilerimize doğa ile teknoloji ilişkisini olağanüstü görsellerle sundu. İçinde yaşadığımız gezegen ve yaşam ortamımız, hep merak konusu olmuştur bizler için. Gökyüzündeki yıldızlardan, toprağın derinliklerinde saklanan hayata kadar etrafımızdaki her şeye karşı her zaman araştırma arzumuz olmuştur. Doğadaki yapılan çalışmalar göstermektedir ki, köpek balığından proteine kadar pek çok yapı, tasarımcılar ve mühendisler için zengin bir fikir havuzu oluşturmaktadır.

Konferansta teknolojinin ne olduğu ve gelişimi sırasıyla öğrencilerimize anlatıldı. Teknolojinin gelişiminde doğanın taklit edildiğini (Biyomimetik) çarpıcı örneklerle gösterildi. Doğanın mükemmelliği anlatılırken öğrencilerimizden doğaya karşı daha duyarlı olmaları istenildi.

Öğrencilerimizin sunum sonrasında gelecek için kendilerinin neler yapabileceğini sorgulamaya başlamaları da sunumun ne kadar yerinde ve yararlı olduğu görüşünü bizlere yansıtmıştır. Katılımlarından ve emeklerinden dolayı Doğa Bilimleri Derneğine teşekkür ediyoruz.

Bu haberyi değerlendir:
0

Yorumlar

  • Henüz yorum yok. İlk yorum gönderen siz olun

Yorum yazın

Misafir Perşembe, 21 Haziran 2018

Şahin Okulları Şahin Okulları'nın Başarıları

Şahin Okulları Fotoğraf Galerisi

Neden Şahin Okulları?

  • Beyaz Bayrak Projesi ( White Flag Project )