Çocuklarımızın Geleceğini Planlarken

Yazar: Kategori: İlkokul
  • Yazı boyutu: Büyüt Küçült
  • Ziyaret: 217
  • 0 Yorumlar
  • Abone Ol
217

Özel Şahin Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Servisi,  İlkokul velilerine yönelik üç gün süren "Anne-Baba Okulu Çalıştayları" yaptı. Okulumuzun konferans salonunda yapılan "Çocuklarımızın geleceğini planlarken” konulu eğitim 1., 2., 3., ve 4. sınıf velilerine yönelikti. İlkokul 3. ve 4. sınıflar Müdür yardımcısı ve PDR koordinatörü Seda ALTINKAYA, İlkokul Rehber Öğretmenlerimiz Eda Kahraman ve Aysun Kiraz tarafından hazırlanan çalıştayımız veli grupları ile interaktif bir şekilde gerçekleşti. 

Çocuklarımızın geleceğini planlarken hayat önceliklerimizi sorgulamak  ile başlayan çalıştayımız, Çocuklarımızın gelişim dönemlerini, kişisel özelliklerini, ilgi ve yeteneklerini yakından tanımanın önemi  ile devam etti. Çocuklarımızın gelecekte iyi bir meslek sahibi olmalarının yanında güçlü, mutlu, sorumluluk sahibi ve özgüvenli bireyler olmalarının önemi vurgulanırken anne babalarımız  onları yetiştirirken destek ve engel oldukları alanlar ile ilgili öz değerlendirme yapma fırsatını yakaladı.

Çocuklarımızın okulda aldığı eğitime paralel bir yaklaşım ile okul dışı hayatlarında karşılaşmalarının son derece önemli olduğunun vurgulandığı çalıştayımız konumuz ile bağlantılı etkinliklerimiz ile devam etti. Çalıştaylarımız boyunca velilerimiz hem kendilerini sorguladılar hem de keyifli birer akşam yaşadılar.

 

Bu haberyi değerlendir:
0

Yorumlar

  • Henüz yorum yok. İlk yorum gönderen siz olun

Yorum yazın

Misafir Çarşamba, 20 Haziran 2018

Şahin Okulları Şahin Okulları'nın Başarıları

Şahin Okulları Fotoğraf Galerisi

Neden Şahin Okulları?

  • Beyaz Bayrak Projesi ( White Flag Project )