Ben Kimim?

Yazar: Kategori: Anaokulu
  • Yazı boyutu: Büyüt Küçült
  • Ziyaret: 495
  • 0 Yorumlar
  • Abone Ol
495

Öğrencilerimizle birlikte  ilk rehberlik etkinliğimizi gerçekleştirdik. Soyut kavramlar okul öncesi dönemde çocuklar için anlaşılmaz bir hal aldığından büyük bir kalp ve kulak resmi ile "Sır öğretmenlerinin kocaman kalpleri ve her zaman sizi dinleyen kulakları vardır"diyerek yaş düzeyine indirgediğimiz materyaller ile rehber öğretmenin kim olduğunu tanıdık.

Etkinliğimize "Ben Kimim" oyunu ile devam ettik. Öğrencilerimiz eğlenerek arkadaşlarının ve kendilerinin ailesini, en sevdiği yemeği, en iyi oldukları şeyleri, en sevdikleri hayvanı ve hayallerindeki mesleği öğrenmiş oldular. En iyi olduğunu düşündükleri konularda sınıfın uzmanı oldular. Oyun oynama uzmanı, futbol uzmanı, bale uzmanı vb.

Daha sonra "Maymunlar dans ederken çok özgürdürler ve arkadaşlarından dans figürleri öğrenerek grup halinde dans ederler" diyerek  eğlenceli bir şarkı eşliğinde maymun dansı yaptık. Her öğrencimiz bir dans figürü öğretti, hem kaynaşmaya hem de işbirliğine dayalı bir etkinlik gerçekleştirmiş olduk.

Maymun Dansından sonra maymunların çok yorulduğunu ve dinlenmeye ihtiyacımız olduğunu söyleyerek sakin bir müzik eşliğinde "Gevşeme Egzersizi" yaparak etkinliğimizi sonlandırdık.

 

Bu haberyi değerlendir:
0

Yorumlar

  • Henüz yorum yok. İlk yorum gönderen siz olun

Yorum yazın

Misafir Perşembe, 21 Haziran 2018

Şahin Okulları Şahin Okulları'nın Başarıları

Şahin Okulları Fotoğraf Galerisi

Neden Şahin Okulları?

  • Beyaz Bayrak Projesi ( White Flag Project )