ATATÜRK’LE Yaşamak, Onu Yaşatmak

Yazar: Kategori: Anadolu Lisesi
  • Yazı boyutu: Büyüt Küçült
  • Ziyaret: 296
  • 0 Yorumlar
  • Abone Ol
296

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk  79. ölüm yıl dönümünde her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük özlem ve minnetle anıldı.

Özel Şahin Anadolu Lisesi öğrencileri hazırladıkları programla izleyen herkesi duygulandırdı. Saat 09.05’te nefesler kesildi, sirenler çalmaya başladı, gözlerden süzülen gözyaşlarıyla birlikte herkesin gözleri tek bir noktaya odaklandı. İstiklal Marşımızı her zamanki gibi büyük coşkuyla okuyan Şahinlerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz Atamıza olan özlemlerini bir kez daha dile getirdiler. Duygu yüklü bir şiirle  açılışın yapıldığı programda Özel Şahin Anadolu Lisesi Tarih Öğretmenimiz günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Genç Şahinlerin hazırlamış oldukları anma programı izleyenleri tarihin derinliklerine götürdü. Atamızın katıldığı son baloyu canlandıran Şahinlerimiz oratoryo, vals, türküler ve zeybek ile izleyenlerden tam not aldı. Hazırladıkları program ile Atatürk genci olduklarını bir kez daha ispatlayan Genç Şahinlerimize teşekkür ederiz.

"Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan beri çekilen ulusal yıkımların yarattığı uyanıklığın ve bu sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır. Bu sonucu, Türk gençliğine kutsal bir armağan olarak bırakıyorum."

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Bu haberyi değerlendir:
0

Yorumlar

  • Henüz yorum yok. İlk yorum gönderen siz olun

Yorum yazın

Misafir Perşembe, 21 Haziran 2018

Şahin Okulları Şahin Okulları'nın Başarıları

Şahin Okulları Fotoğraf Galerisi

Neden Şahin Okulları?

  • Beyaz Bayrak Projesi ( White Flag Project )