26

Pi kulübü öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Pi günü Etkinliğimiz ilkokul öğrencilerimizin büyük ilgisini çekti. Cupsong, yüz boyama, pi bulmacası, pi baskılı resimler, pi sayısını ezberleme yarışması, pi şiir yarışması, pi resim yarışması ve sonunda da pi pastasını keserek pi gününü coşku ile kutladık.

Bu haberyi değerlendir:
0
21

Şarkılarında “Herkesin yüzünde bir TEBESSÜM olmalı. Büyükler büyüdükçe gülmeyi unutmasın” diyen 1.sınıf öğrencilerimiz, akademik başarılarının yanı sıra sanata olan ilgi ve duyarlılıkları ile de göz doldurdu. Dünyadaki sanat olaylarını yakından takip eden Şahinlerimiz, PYP üniteleri ile bağlantılı olarak sene başından bu yana üzerinde çalıştıkları bazı sanat eserlerini aileleri ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Ana sınıflarından itibaren başlayan sanat eğitimleri ile öğrencilerimiz müzik ve görsel sanatlar başta olmak üzere farklı alanlarda farkındalık kazanmaya devam ediyor. Öğrencilerimizin kendilerini birçok farklı yöntemle ifade edebilmeleri için fırsatlar yaratılıyor.

Her biri PYP üniteleri ile bağlantılı olan müzik içeriklerini, farklı konu ve tekniklerle hazırlanmış resimleri içeren sanat sergilerine sanatsever katılımcıların ilgisi büyük oldu. Sanat Sergilerimiz, çocuklarımızın motivasyonunu  arttırarak kendilerini birer sanatçı olarak görmelerini ve hissetmelerini sağladı. Sanat Sergilerimizi gerçekleştirmekteki amaçlarımızdan biri de branş öğretmenlerimiz ile velilerimizi daha yakından tanıştırabilmekti. Sanat sergilerimizi, branş öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin derslerindeki gelişimi ile ilgili fikir paylaşımında bulunan velilerimizin yoğun katımları ile gerçekleştirdik. Konu içeriklerinin yanı sıra birçok beceri gelişimini de destekleyen çalışmalarını aileleri ile buluşturmak . Şahinlerimiz için çok heyecan vericiydi. 

Bu haberyi değerlendir:
0
21

Ekin Deren Kılıç Antalya'da Kendi Yaş Grubunda Yapılan Tenis Müsabakalarında Türkiye Şampiyonu Olmuştur. Öğrencimizi Tebrik Eder Başarılarının Devamını Dileriz…

Bu haberyi değerlendir:
0
20

ŞAHİN ANADOLU LİSESİ TİYATRO KULUBÜ GURURLA SUNDU!

 

Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,

Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.

Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir;

Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi’ nin 103. Yılı Anma Programı dahilinde Şahin Okulları,  muhteşem bir tiyatro oyunu sergiledi.

Özel Şahin Anadolu Lisesi ‘Tiyatro Kulubü’ öğrencileri, Çanakkale Savaşı’ nı safhalarını kronolojik bir kurguyla anlatan Gürdal Uğur’ un muhteşem eseri “Harman Yeri 1915” i sahneye koydu. 

50’ye yakın öğrencimizin haftalardır hazırlandığı oyunumuz,  okulumuz öğretmenleri tarafından sahneye uyarlandı ve Şahin Oditoryumunda velilerimiz tarafından ayakta alkışlandı.  Muhteşem müzik ve anlatımlar içeren oyunumuz aynı zamanda Sakarya Muharip Gaziler Derneğin’ den gelen gazilerimiz tarafından da izlendi.

   

       

 

Bu haberyi değerlendir:
0
26

Bu projemizde Avrupa ülkeleri ile bağlantı kurarak, kültürümüzü onlara tanıtmak ve onların kültürleri hakkında bilgi edinmek amacıyla çeşitli iletişim kanallarından faydalanıyoruz. Projemizin ilk aşamasında ortak olduğumuz ülke olan İspanya’dan öğrenciler ile öğrencilerimiz video konferansta buluştular. Öğrencilerimiz birbirlerinin ülkelerini ve yaşadıkları yerleri tahmin etmeye çalışırken çok eğlenceli vakit geçirdiler. Ortak değerleri keşfettiler. Bir yandan da İspanya Türkiye arasında İngilizce aracılığıyla bir bağ kurulmuş oldu. Bu bağın sürekliliği için öğrencilerimiz İngilizce Öğretmenleri Özlem BİLGE UR ve Hande DİNDAR öncülüğünde paylaşımlarını sürdürecekler.

Bu haberyi değerlendir:
0
59

Okul Sporları Genç Kızlar Voleybol Takımımız Sakarya Vakfı Koleji Maçını 2 - 0 aldı.  Öğrencilerimizi Tebrik Ediyoruz.

Bu haberyi değerlendir:
0
0

Şahin Anadolu Lisesi 9. sınıflarımız tarafından açılan Robotik Kulübü tema, bilim, süreç ve takım çalışmasına odaklıdır. Kulübümüzün amacı, öğrencilerimizde bilim ve teknolojiye ilgi/merak uyandırmak, sosyal/ toplumsal sorumluluklarında farkındalık oluşturmak, takım çalışma becerilerini geliştirmek, algoritma mantığı oluşturmak ve çözüm becerilerini arttırmaktır.

Okulumuz öğrencileri bu kulüpte bilimi yaşayarak öğreniyorlar. Mekanik, elektronik ve yazılımsal bilgilerini  geliştirebilecekleri son derece yaratıcı ve eğlenceli bir ortamda robotlar tasarlamaya devam ediyorlar.

Bu haberyi değerlendir:
0
52

Okul Sporları Genç Erkekler Futsal Müsabakasına Şahin Anadolu Lisesi güzel bir sonuç ile başladı. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz…

Bu haberyi değerlendir:
0
95

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak başladığımız ama çok keyif aldığımız etkinliğimizin son haftasında Camili Şehit Yaşar Atay Anaokulu bizimleydi. Bir yandan veliler eğitim alırken diğer yandan da öğretmenlerimiz bir eğitimdeydi. Sevgili öğrenciler ise Şahinde etkinliğin keyfini çıkardılar. Atölyelerde resim yapıp, ata binen ve  çiftliğimizi gezen öğrenciler okulumuzdan keyifle ayrıldılar. 

Bu haberyi değerlendir:
0
183

Merakla beklenen Şahin Okulları ŞahMat sınavımız 3 Mart Cumartesi günü yoğun bir katılım ile okulumuzda gerçekleştirildi. Bu yıl dokuzuncusunu düzenlediğimiz sınavımız için katılımcı öğrencilerimiz ve aileleri sabahın erken saatlerinden itibaren Şahin Okulları kampüsüne gelmeye başladılar.  Öğrencilerimiz 100 dakika boyunca sınav olurken; misafir ailelerimiz de okulumuzu gezerek, Şahin Okulları Müzik Kulubü öğrencilerinin hazırladığı dinletiye katıldılar ve ardından da  eğitim sistemimiz hakkında bilgi aldılar.

Tüm katılımcı öğrenci ve ailelerine teşekkür ediyor, başarılarla dolu bir gelecek diliyoruz.

 
Bu haberyi değerlendir:

Şahin Okulları Şahin Okulları'nın Başarıları

Şahin Okulları Fotoğraf Galerisi

Neden Şahin Okulları?

  • Beyaz Bayrak Projesi ( White Flag Project )