5.Sınıflarımız Afet Eğitiminde

Yazar: Kategori: Ortaokul
  • Yazı boyutu: Büyüt Küçült
  • Ziyaret: 310
  • 0 Yorumlar
  • Abone Ol
310

Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından 5.sınıf Fen Bilimleri ve Bilim Uygulamaları dersi kazanımları olan “Doğal süreçlerin neden olduğu yıkıcı doğa olayları ve Yıkıcı doğa olaylarından korunma yolları “ kapsamında eğitim verildi.

 

Afet eğitimi öğrencilere farklı, eğlenceli, interaktif yöntemlerle aktarıldı. Temel amacı afetlere hazır olma kültürünü yaygınlaştırmak olan AFAD eğitimlerinde, geleceğin mühendislerinin, mimarlarının “Önlem alırsak zarar görmeyiz” yaklaşımını benimsetmeyi aşıladı.

Eğitime konuşmacı olarak katılan AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş deprem ile ilgili bilgiler verdi. Öğrencilerimize afet öncesi, sırası ve sonrası alınması gereken tedbirleri, hangi doğru davranışın uygulanacağı, afet çantasının önemi ve çantada neler olması gerektiği, aile afet planlarının nasıl olması gerektiği, İlimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri hakkında uygulamalı ve animasyonlu bilgiler verilip sınıfta ufak tatbikatlar yaptırılarak eğitim sona erdi.

 

Çocukların ufkunu açmak, onların zihinlerinde “Sağlam bina yıkılmaz” anlayışını somutlaştırmak için verilen eğitimler sonucunda öğrencilerimiz eğitmenlere teşekkür ettiler. Eğitmenler karşılaştıkları ilgi ve sorular karşısında mutlu olduklarını ifade ederek afetler konusunda çocukların zihinsel dönüşümünü sağlamayı amaçladıklarını belirttiler.

Bu haberyi değerlendir:

Yorumlar

  • Henüz yorum yok. İlk yorum gönderen siz olun

Yorum yazın

Misafir Perşembe, 21 Haziran 2018

Şahin Okulları Şahin Okulları'nın Başarıları

Şahin Okulları Fotoğraf Galerisi

Neden Şahin Okulları?

  • Beyaz Bayrak Projesi ( White Flag Project )